Feng Shui i przyciąganie partneraPrzez wiele lat wzbraniałam się przed kupnem własnego mieszkania. Jednym z powodów była obawa przed zbudowaniem własnej twierdzy, w której się okopię i w której nie będzie już dla nikogo miejsca. Obserwowałam to często u swoich znajomych i u byłych partnerów i doszłam do wniosku, że nie chcę iść tą drogą. Przyszedł jednak czas, w którym poczułam głęboką potrzebę posiadania swoich czterech kątów. I tak też się stało. Urządzając mieszkanie miałam na uwadze to, by nie zbudować fortów, ale z ciekawości sięgnęłam po książkę o feng shui, którą dostałam od mojej przyjaciółki 15 lat temu. Do tej pory nie miałam okazji jej praktycznie zastosować. W końcu nadszedł ten czas, w którym mogę to zrobić.


Czym jest feng shui?


Gdy chcesz upiec przepyszne ciasto, potrzebujesz kilku narzędzi i składników takich jak forma, mikser,  piekarnik, cukier, mąka, drożdże, owoce, bakalie lub jakieś inne dodatki. Gdy chcesz prowadzić wartościowe życie, także potrzebujesz kilku narzędzi, takich jak otoczenie życiowe, pomysł i wizja życia, cele, znajomość swoich wartości, dobre intencje oraz zrozumienie starochińskich tajemnic feng shui. ;) Feng shui polega na świadomym uporządkowaniu rzeczy wokół siebie w celu uzyskania pozytywnych rezultatów. 

Najwartościowszą lekcją z książki "Przestaw rzeczy, a odmienisz swój los" K.R. Carter, jest to, że by przyciągnąć coś do siebie, nie można zaprzeczać swoim pragnieniom poprzez swoje działanie. Takim działaniem w przypadku chęci znalezienia partnera jest projektowanie drogiego, ekskluzywnego mieszkania dla singla. W końcu kredyt na 30 lat wygląda jak solidny plan.

Przyjrzyj się drodze prowadzącej do Twojego domu.


Czy trudno znaleźć Twoje drzwi? Czy droga prowadząca do Ciebie jest zagracona? Co utrudnia przejście? Czy nie ma tabliczki z numerem domu lub jest ona nieczytelna? Dopilnuj, by prowadziła do Ciebie zadbana droga. Wypoleruj kołatkę u drzwi, pomaluj same drzwi, na zewnątrz wystaw doniczkę z kwitnącym kwiatem, odsłoń żaluzje, niech Twoje mieszkanie zaprasza innych do Ciebie.

Przyjrzyj się w takim razie Twojej sypialni. 


Co Twoje łóżko i Twoja sypialnia mówią o Tobie? Czy zapraszają innych do siebie? Czy sprawiają wrażenie, że w sypialni lub łóżku jest wystarczająco dużo miejsca dla jeszcze jednej osoby? Jeśli jeden bok łóżka jest prawie wciśnięty w ścianę to je odsuń. i w uzyskanej wolnej przestrzeni ustaw mały stolik nocny dla przyszłego kochanka lub kochanki. Udekoruj go rzeczami, które według Ciebie jemu lub jej się spodobają.

Przyjrzyj się swoim obrazom.


Co przedstawiają? Jeśli widnieją na nich samotne kobiety, odwracający się od Ciebie mężczyźni, smutek i widok ten budzi negatywne emocje, zmień je. Na ścianach powieś obrazy, na których są szczęśliwe pary, uśmiechnięci, bawiący się ludzie, pozytywne kolory. 

Przyjrzyj się swojej szafie.


Masz w niej miejsce na ubrania potencjalnego partnera czy szafa wypełniona jest po brzegi? Już wiesz, co masz z tym zrobić?

Jakie sygnały wysyła światu Twój dom? Co o Tobie mówi odwiedzającym? Jak już pisałam zdarzało mi się bywać w mieszkaniach, które zdawały się być zaprojektowane na długie, wygodne życie samotnika w stylu Barney'a z serialu "Jak poznałem waszą matkę".  To na pewno nie przyciąga partnera.
Strefa związku

 

Powyższe zasady są bardzo uniwersalne i sprawdzają się niezależnie od tego czy wierzysz w feng shui czy też nie. Proste przedmioty są znakiem mówiącym o tym jak projektujesz swoje życie, jakie masz przekonania na temat Twojej najbliższej przyszłości i w jaką przyszłość wierzysz. Jest to przekaz, który kierujesz także na zewnątrz. Jeśli chcesz być z kimś to nie rób rzeczy, które temu zaprzeczają. Nie buduj twierdzy.

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowymi zasadami feng shui dotyczącymi związków oto kilka z nich. 

Po pierwsze znajdź swoją strefę związku w mieszkaniu i wypełnij ją miłością. Co to oznacza? Strefa związku to prawy róg całego domu, znajdujący się  naprzeciwko drzwi frontowych. Stań w tym rogu. Jak się tam czujesz? Skup swą energię w tym szczególnym miejscu, udekoruj je i wypełnił pozytywnymi uczuciami i emocjami. 

Co powinno znaleźć się w strefie związków?

 

- lustra,
- świecie, 
- wanna z gorącą kąpielą, 
- świeże kwiaty,
- różowe i czerwone przedmioty,
- bielizna,
- zmysłowe dźwięki,
- symbole, które oznaczają dla Ciebie miłość.
- równość (np. równowaga po dwóch stronach łóżka).

Co jest groźne dla związków i miłości?

 

- negatywne obrazy,
- nieprzyjazne rzeczy takie jak: kaktus, butwiejące rośliny, łapka na muchy,
- broń,
- zimne rzeczy takie jak klimatyzator czy lodówka, 
- rzeczy pojedyncze,
- gry,
- nieporządek,
- przechowalnia,
- rzeczy odwracające uwagę (np. telewizor). Według feng shui miłość jest energią, która jest żywą istotą. By żyć w pełni wszyscy musimy dawać miłość i ją otrzymywać. Tak więc, jeśli poświęciłeś swój czas, by zgodnie z feng shui urządzić róg Związków, to nie jest on już zwykłym rogiem pokoju. To miejsce kultu miłości. Od tej pory, kiedy będziesz na niego kierował swój wzrok, Twoje myśli będą wypełnione miłością. Myśli to także energia i to energia bardzo związana z energią miłości, więc kiedy Twoje myśli będą wypełnione miłością, w Twoim życiu będą miały miejsce zdarzenia wypełnione miłością.

Tak twierdzi starożytna chińska nauka.  Może warto podczas weekendowych porządków przyjrzeć się bliżej, co dzieje się w prawym, górnym rogu naszego mieszkania?

Julitta Dębska 

Obraz:Feng Shui

You May Also Like

0 komentarze

Popularne posty

@julittadebska